Projects:WOSP CMS:Burza mozgow

From Braniecki's Wiki
Revision as of 02:08, 10 December 2006 by Zbraniecki (talk | contribs)
Jump to navigation Jump to search

Tutaj możesz dodawać swoje uwagi i pomysły dot. projektu:

Komunikacja

 • Proponuję założyć forum. Ale to w chwili, kiedy pojawi się kilku chętnych.
  • moze zamiast forum lepsza bedzie lista dystrybucyjna? --Zen 18:04, 8 December 2006 (PST)
   • +1 lista dyskusyjna - np. takie Google Groups - IMO wymaga mniej pracy związanej z utrzymaniem/moderacją --Kabturek 06:38, 9 December 2006 (PST)


Gotowe rozwiązania

 • Wydaje mi się, że raczej nie powinniśmy sie pchać w takie rzeczy jak Joomla ( kto próbował to kiedyś rozszerzyć troche bardziej - wie o co mi chodzi). Skłaniał bym się raczej w strone napisania własnego oprogramowania w oparciu o któryś z frameworków (CakePHP , Code Igniter lub Symfony). Ja mam troche doświadczenia z CakePHP(kilka projektów - teraz kończe ostatni - galerię ;) ). --Kabturek 06:38, 9 December 2006 (PST)
  • Jak wyżej, podobnie uważam, że nie powinniśmy sięgać po gotowe CMS'y a raczej sięgnąć po coś co nam umożliwi szybkie zbudowanie CMS'a na potrzeby WOŚP czyli jakiś sprawdzony framework. Z wyżej wymienionych stawiałbym na CodeIgniter'a też dodałbym do puli Solar (choć jest on chyba jeszcze w zbyt wczesnym stadium) czy Zend Framework (ten też jeszcze we wczesnym stadium i bardziej jako zbiór użytecznych komponentów). Nie mniej CodeIgniter i Solar z moich obserwacji są najszybsze w działaniu i chyba najbardziej intuicyjnie - choć lepiej niech ktoś bardziej doświadczony w pracy z nimi się wypowie - ja pracuję na swoim frameworku, który porównując jest najbliższy Solar'owi. --Mariuszn3 12:09, 9 December 2006 (PST)
   • Musze przyjzec sie blizej temu Solarowi. Mysle, ze ze wzgledu na to, ze tak naprawde, nasz cel miesci sie w zakresie "standardowych zastosowan" frameworkow - takich, na dzialanie z ktorymi sprawdza sie frameworki podczas ich tworzenia, to raczej kazdy powinien sie nadac. Specyficzne w tym projekcie bedzie przede wszystkim skladowanie tych "instancji" w ramach projektu. Dlatego decyzje podjalbym na podstawie - w czym bedzie sie nam najlepiej /najplynniej pracowalo, a to stricte zalezy od ludzi, ktorzy beda to pisac :) --Zbraniecki 18:07, 9 December 2006 (PST)